FAQ
                                       --  Golf Terimleri --

Oyun: Golf sopanızla, golf topunuza, vurarak oynadığınız ve her çukurun başlama alanından başlayıp, topunuzun, green üzerindeki çukura girmesi ile sona eren oyundur.

Par: Verilen vuruş sayısında bitirmektir. "Scratc Golfer" la ilgili olan 18 çukurlu bir sahada 4 adet par 5, 4 adet par 3 ve 10 adet par 4 bulunmaktadır.

Birdie: Bir deliğe par sayısından bir eksik olarak yazılan skora denir.

Bogey: Bir deliğe par sayısından bir fazla olarak yapılan skordur.

Bunker: Özel olarak hazırlanmış içerisindeki toprak ve çim örtüsü alınarak kum ya da benzeri malzeme ile doldurulmuş bir engel çukurudur.

Caddie: Oyuncunun; oyun süresince clublarını taşıyan ve bunlarla ilgilenen, oyuncuya; oyun sırasında, kurallar çerçevesinde her konuda yardımcı olan kişidir.

Club: Golf oyununda green dışında ki topa vurmak için kullanılan golf sopalarıdır.

Divot: Vuruş yapıldığında sopa kafasının çimden kopardığı parçaya verilen addır.

Double Bogey: Par sayısında 2 fazla olan skordur. 

Drive: Tee üzerinde yapılan başlama vuruşudur. Genel olarak 1 nolu woodclub ile yapılır.

Driving Range: Fairwayler dışında clubları düzgün kullanabilme antremanlarının yapıldığı ve genelde 300 m. uzunluğunda ki eğitim alanlarıdır.

Handikap: Golf oyunu sonucunda oyuncunun par ile oyunu bitirme derecesi arasında ki sayı farkıdır. Örneğin 72 parlık bir oyunu 78 vuruşta bitiren bir oyuncunun handikapı 6 dır. Oyuncuların handikap tespiti Resmi golf clubların da yapılır. 3 oyun skoru ortalamıştır. Özel bir kartla belirlenir. En yüksek handikap; erkekler için 28, kadınlar için 36 olarak kabul edilmiştir.