Genel Kurallar
Lütfen Kuşadası Golf’e ilişkin genel kurallar ve düzenlemeler listesi için aşağıdakilere bakınız. 

Rezervasyonlar
Golf sahasını girişinizi garantilemek için  önceden rezervasyon yaptırmanız tavsiye edilir. Golf rezervasyon zamanları Golf Kulüp Yönetimi tarafından kararlaştırılmış şartlar ve kayıtlarda anlatılmaktadır. Golf için rezervasyon iptali en azından 48 saat önceden yapılmalıdır.

Kayıt
Tüm konuklar 18 çukurlu golf sahasında oynamaya başlamadan önce Proshop ‘da kayıt yaptırmak zorundadırlar. Üyeler kayıt sırasında, gerektiğinde ve gerektiği şekilde üyelik kartlarını sunmak zorundadırlar. Ödemeler nakit olarak (TL, Euro, US $) veya uluslararası olarak geçerli olan kredi kartları ile olacaktır.

Başlama Zamanları
Başlama  zamanları 10 dakika ayarlıdır. Çıkışlar 4 kişiye tamamlanır. Bu nedenle 2 veya3 kişi için kayıt yaptıran oyuncuların, diğer oyuncularla eşleşmesi beklenmelidir. Lütfen Starter ve Marshall ın talimatlarını takip ediniz.

Oyun Saatleri
Oyun süreleri Yönetim tarafından belirlenir ve Proshop ekranda gösterilir.  

Handicap Sertifikası
Handikap üst limiti erkekler ve bayanlarda 36’dır.  Starter ve Marshall ın eğer oyunun duraksatıldığını düşünürlerse belirli oyuncuları ön tee lerden oynamaya yönlendirme hakkı vardır. Bu düzeyde olmayan oyunculardan geri ödeme yapılmaksızın sahayı terk etmeleri istenebilir. Handikap kanıtı gereklidir.

Sopalar
Oyuncular kendi golf sopalarını veya Kuşadası Golf Club’tan kiralanmış golf sopalarını kullanabilirler. Her oyuncunun kendi sopa takımı olmalıdır, aynı takımı paylaşmaya izin verilmez.

Metal Çiviler
Metal çivili ayakkabı Kulüp Evinde  yada golf sahasında herhangi bir yerde izin verilmez. Çiviler Proshop da mevcut olan yumuşak olanları ile değiştirilebilirler.  Çivileri çıkarılamayan ayakkabılar için herhangi bir istisna yapılmayacaktır.

Soyunma Dolapları
Soyunma dolapları soyunma odalarında ve anahtarlar Caddy Master da  mevcuttur.

Oyunun Başlaması  
Tüm oyuncular oyuna başlamadan önce Starter’da  kayıt olmalıdırlar . Oyunun başı yalnızca 1. Tee den olur- istisnalar yalnızca Kulüp Yönetimi izni ile olur.

Oyun
Her oyuncu sadece bir topla oynayabilir. Lütfen bunkerlara ve greene en yakın noktalardan giriş-çıkış yapınız ve sonraki oyuncular için tırmıklayınız. Tırmıkları bunker içine kenara yakın bırakılmalıdır. Sahadaki tüm mesafeler green ortalarına ve metre bazında ölçülmüştür.

Antrenman
Antrenmanlar  18-çukur Şampiyona golf sahasının herhangi bir kısmında yasaktır.

Turnuvalar
Tüm özel ve üye turnuvaları  önceden  Yönetimce onaylanmak zorundadır.

Top Arama
Oyuncular  kendi toplarını arayabilirler ancak bu, oyun için gecikmelere sebep olmamalıdır. Oyuncular  toplarını derin çalılıklarda aramamaları konusunda uyarılırlar. 

Marshall                                                                                                              
Marshall, oyun hızı ve saha etiketi olmak üzere oyuncu çıkarları üzerinde tüm yetkiye sahiptirler. Marshall  , oyunculara hiçbir geri ödeme yapılmaksızın oyuncu yeterli oyun seviyesinde değilse veya belirtilen kurallara uymuyorsa ,sahadan çıkarma yetkisine sahiptir.

Çocuklar
12 yaşından küçük çocuklar, idman alanında veya 18-delik Şampiyona sahasında oyun oynanırken bir yetişkin tarafından nezaret altında olmalıdırlar.

Driving range Topları
Driving range topları golf sahasında kullanılamaz. 18 çukur Şampiyona sahasında driving  range topları kullanan oyunculardan geri ödeme yapılmaksızın sahayı terketmeleri istenecektir.

Sopa Temizliği
Kulüp Temizliği personel tarafından golf sopalarını müşterinin arabasına yüklemeden önce gerçekleştirilecektir. Bu servis için hiçbir ücret alınmaz ve tamamen isteğe bağlıdır.

Saha Kapatma
Şef , Şef yardımcısı , veya Golf Müdürü fırtınalı hava , bozuk zemin veya turnuva organizasyonları gibi nedenler sebebiyle sahayı resmen kapattığında Golf sahası kapalı adledilir. Alternatif golf organizasyonları  Proshop’ da yapılabilir. Driving range Golf Kulüp Evi işletme saatleri sırasında, bakım gibi nedenlerle kapalı değilse, oyun için müsaittir.